Filantropia

S radosťou pomáhame viacerým

Z podstaty gréckeho slova filein – milovať a anthrópos – člověk – láska k človeku, sme si uvedomili, že dobročinnosť musí byť súčasťou nášho života. V živote, pracovnom i súkromnom, veľmi veľa míňame – časom, energiou, peniazmi. Rozhodli sme sa preto, že časť svojho míňania venujeme na dobročinnosť, ktorá by mala byť súčasťou životného štýlu každého z nás. Každý by sa mal snažiť, aspoň prostredníctvom seba, zmeniť veci k lepšiemu.

AD ACTA Sport

AD ACTA SR, s.r.o. sponzorovala mládežnícky basketbalový klub v Prievidzi

V dňoch 13.-15. apríla sa družstvo mladých žiakov BC Prievidza mládež pod vedením bratov Bulíkovcov, Marekom a Tomášom, zúčastnilo na kvalitne obsadenom medzinárodnom Maciej Zielinski Cup 2012 v Poľskom meste Wroclaw.

Favoritom turnaja bolo družstvo zo známej Talianskej akadémie Basket Rimini Crabs, z Poľska sa okrem domáceho WKS Slask Wroclaw turnaj a zúčastnil aj MKS Nowum Bydgoszcz, z Nemecka BV Chemnitz 99 a z Ukrajiny BS Avangard Basket Kiev. Turnaj sa odohral systémom každý s každým a po troch víťazstvách a dvoch prehrách obsadili mladí Prievidžania konečné druhé miesto.

Viac informácií
AD ACTA Children & Family

AD ACTA SR, s.r.o. podporuje činnosť Úsmev ako dar

Úsmev ako dar stojí za kľúčovými zmenami v živote detí z detských domovov, ktorí im postupne prinášajú rodinu a rodinné zázemie.

Stali sme sa partnerom Spoločnosti priateľov detí z detských domovov už v roku 2005. Sponzorujeme ich každoročne vecným darom.

Viac informácií
AD ACTA Sport

AD ACTA SR, s.r.o. pomáha pri obnove Hradu Krásna Hôrka

Tragický požiar hradu Krásna Hôrka nenechal chladným žiadneho Slováka. Ani nás, preto sme sa rozhodli pomôcť pri obnove našej kultúrnej historickej pamiatky.

Je to naše dedičstvo, na ktoré sme hrdí.

Viac informácií
AD ACTA Literature

AD ACTA SR, s.r.o. podporuje vydávanie publlikácií

Finančným darom sme podporili vydanie publikácie Klenoty slovenských archívov.

Viac informácií